Margot kamaszként elszökött otthonról, és immár tizennégy éve él egy floridai lakókocsipark parkolójában a lányával, Pearllel. Egymásra utaltságukban anya és lánya között éteri és elszakíthatatlanul szoros kötelék szövődik, ami a kislány számára idillivé varázsolja az őt körülvevő, meglehetősen lehangoló világot.
A lakókocsiparkot és lecsúszott lakóit a kamasz Pearl szemszögéből ismerjük meg. A társadalom peremén egyensúlyozó, furcsa figurák hétköznapjaihoz hozzátartoznak a lőfegyverek: van, aki aligátorra vadászik velük, s van, aki a családját akarja megvédeni. A helyi tiszteletes azonban programot hirdet: pénzt ad a nála leadott fegyverekért, hogy segítsen megállítani az erőszakot Amerikában.
Pearlnek és anyjának nincs fegyvere. Ám egy napon Ed, a tiszteletes Texasból érkezett barátja pisztollyal lepi meg Margot. A vészjósló ajándék a kocsi ülése alá kerül, és mindent megváltoztat…
A Gun Love hipnotikus erejű történet a családi kötelék megtartó és erőszak pusztító erejéről. A szenvedélyről, amely akár emberhez, akár fegyverhez fűz bennünket, fájdalmas következményekkel járhat.
Jennifer Clement (1960) költő, író az Egyesült Államokban született, de Mexikóvárosban nőtt fel. A New York Universityn antropológiát és angol irodalmat, majd Párizsban francia irodalmat tanult. 2015-ben a nemzetközi írószövetség, a nagy hagyományokkal rendelkező PEN International első női elnökévé választották.
Az Elveszett lányok országa című regénye hozta meg számára a nemzetközi ismertséget: a kötet, amely a mexikói drogkartellek által rettegésben tartott nőkről szól, elsöprő kritikai sikert aratott és számtalan irodalmi, illetve humanitárius díjat nyert.